Haventje in Istrië

Al het moois van Istrië rondreis

Omschrijving

Ontdek het door Venetiaanse verleden getekende schiereiland Istrië in 11 dagen!

Het schiereiland van Istrië behoort tot de meest gewilde vakantiebestemmingen van Europa. De kust is spectaculair en de steden en dorpjes zijn fascinerend.
Het gebied bezit nog steeds Italiaanse invloeden, het viel namelijk van 1420 tot 1797 onder Venetiaanse heerschappij. Veel Istrische plaatsen hebben officieel ook een Italiaanse naam, dit stamt van 1920 toen Istrië aan Italië werd gegeven als steun aan de geallieerden in de Eerste Wereldoorlog. Het werd na 1943 aan Joegoslavië teruggegeven.

Het binnenland van Istrië kenmerkt zich in het bergachtige noorden door gebieden van karst- en kalksteen.
In het stroomgebied van de rivieren Mirna en Raša is het gebied rijk aan vegetatie.
De kust is spectaculair en behoort tot de meest gewilde vakantiebestemmingen van Europa.

Deze rondreis start op de luchthaven van Pula. Deze stad staat bekend om zijn magnifieke monumenten uit de Romeinse tijd. Dus laat Pula zeker niet links liggen!
Je vervolgt de rondreis langs de kust naar het romantische Rovinj. De oude binnenstad ligt op een landtong, vanaf een afstandje lijkt het net of de oude historische gebouwen met de voeten in het water staan!

Via de kustlijn reizen we richting het groene bosrijke hart van Istrië. Struinen door Middeleeuwse stadjes, genieten van de zon op gezellige terrasjes en truffel hunting staan op de planning.
Nog even een wijngaard meepikken en dan op naar Opatija. Een geliefd vakantieoord en van alle markten thuis: aan de voet van de 1400 meter hoge berg Ucka, in de beschutting van de Kvarnerbocht, aan zee.

Na een aantal fijne dagen zoeken we het eiland gevoel op, op het grootste eiland van de Kvarnerbaai: eiland Krk. Je kunt hier terecht om heerlijk te wandelen en topwijnen te proeven. Of je ontspant op één van de kiezelstranden!
De reis sluiten we af bij het voormalige vissersstadje Rabac. Een verkoelende duik in de felblauwe zee van dit badplaatsje wordt vaak afgewisseld met een bezoek aan het pittoreske stadje Labin.

Een reis waar je onbekommerd geniet van zon, zee en strand, maar ook van het heuvelachtige binnenland en pittoreske plaatsjes. Je verblijft tijdens deze reis in hotelpareltjes die wij persoonlijk hebben bezocht en waar wij erg enthousiast over zijn.

Highlights
  • Het Amfitheater van Pula
  • De spectaculaire kust van Istrië
  • Bezoek het fraai Brijuni NP
  • De oude middeleeuwse binnenstad van Rovinj
  • Villa´s van Opatija
  • De strandjes, leuke dorpjes en mooie natuur van het eiland Krk

Dagprogramma

De oude binnenstad van Rovinj op landtong

Dag 1 – 2 Rovinj

Na aankomst op de luchthaven van Pula reizen we richting Rovinj.
Houd nog wel even halt in de stad zelf. Pula is de grootste stad van Istrië en tevens de meest zuidelijke stad van Istrië. Het absolute hoogtepunt is het Amfitheater. De arena van Pula is een van de zes grootste Romeinse amfitheaters welke nog bestaan. Andere grote bezienswaardigheden waar je langs moet lopen zijn de Boog van de Sergii, de Tempel van Augustus, de Kathedraal en de Franciscuskerk. Mocht je liever een fietstochtje doen, dan kan dat ook!

Na een rondje sightseeing door Pula gaan we verder richting het romantische Rovinj. Een stad waar je op slag verliefd op wordt.
Rovinj werd als een havenplaats gebouwd door de Romeinen op een eilandje vlak voor de kust. In 1763 werd de vaargeul tussen het eiland en het vasteland gedempt en ontstond een schiereiland.
De oude binnenstad met nog resten van de middeleeuwse stadsmuur herbergt nog een oude stadspoort (Balbi´s Boog), paleis van de kaliefen (nu Erfgoedmuseum) en de kathedraal domineert hier!
Ook heeft Rovinj de charme weten te bewaren als vissershaven. Het is erg prettig om door de smalle steile straatjes te wandelen, langs kleine en grote piazza´s, de bruisende boulevard en genieten van de sfeer van deze oude stadskern.

Mocht je de stad willen ontvluchten, dan kun je op een boot stappen naar de eilanden Crveni Otok of Sveta Katarina om te gaan zwemmen of te snorkelen.

Dag 3 – 4 Motovun

Na een aantal heerlijke dagen aan de kust trekken we het binnenland van Istrië in. We laten de stroom vakantiegangers en vakantieoorden achter ons, zetten de noodzakelijke GPS aan en gaan op zoek naar pittoreske bergdorpjes.
In het ongerepte groene heuvellandschap glijden bossen, olijfgaarden en wijngaarden zich in een rap tempo aan ons voorbij. Pak de camera er snel bij, want deze rit levert prachtige plaatjes op!

Kijk goed om je heen, want zie je een stadje boven op een heuvel glooien en snuffelen er een paar honden voor je auto langs, dan ben je dichtbij je eind bestemming. De middeleeuwse vestingstad Motovun, gelegen op de top van de heuvel, naast de Mirna rivier, wordt vaak in een adem genoemd met de Istrische truffels. In de omliggende bossen treft men veel van deze zwarte en zelfs witte exemplaren aan en in vrijwel elk restaurant is een gerecht met truffel op het menu te vinden. In 1999 is in Motovun zelfs de grootste witte truffel ooit gevonden!

We hebben een leuk verblijfsadresje gevonden aan de voet van de heuvel. De klim naar het autovrije centrum is een uitdaging, maar wordt rijkelijk beloond met een ijskoude borrel op het terras én natuurlijk waar je het allemaal voor doet; het magistrale uitzicht over de groene vallei. Na de batterijen opgeladen te hebben staan er fijne struintochten over de oude stadsmuren en door het karaktervolle centrum langs (souvenir)winkeltjes, de St Stefanuskerk, restaurants en bars op je te wachten.

Opatija, een rustpunt tijdens je Kroatië fly and drive

Dag 5 – 6 Opatija

Door het bosrijke heuvelland reizen we de kust weer tegemoet.
De toeristische plaats Opatija ontleent zijn naam aan een 14de-eeuwse benedictijner abdij waaromheen een dorp werd gebouwd. Het dorp kreeg grandeur rond 1937 toen Opatija als vakantieoord bijzonder populair werd bij de Habsburgse adel. Er werden villa´s omgeven door grote tuinen gebouwd en deze dienden als hotel. Deze villa´s en paleizen dragen bij aan het speciale karakter van de stad. Omdat Opatija heerlijk beschut ligt in de Kvarnerbocht, trekt het bijna het hele jaar door toeristen.

Leuk is om een wandeling te maken langs de lange promenade (Lungomare), door parkjes en langs baaitjes, je passeert mooie oude villa´s, heel afwisselend! Verwacht geen stranden, maar je kunt zeker een duik nemen in een van de rotsachtige baaitjes (overal zijn ook trappen de zee in).

Krk is een welkome afwisseling op je Kroatië rondreis

Dag 7 – 9 Eiland Krk

Vandaag vertrek je op je eigen tempo naar het eiland Krk. Het eiland is met een tolbrug verbonden met het vasteland, dus je bent niet gebonden aan ferry tijden.

Het eiland Krk is de grootste in Kroatië en ook een van de levendigste. In de zomer ontvangt Krk veel toeristen die genieten van de mooie natuur, stranden en gezellige kustplaatsjes.
Opvallend aan het eiland is het verschil in landschap in het zuidoosten en in het noordwesten. Het berglandschap in het zuidoosten is ruig en kaal met een grijswitte kleur, dit is het gevolg van de sterke noordenwind die er blaast. Het noordwesten is prachtig groen, met een gevarieerd aanbod van planten, maar ook bossen.

Leuke plaatsjes om te bezoeken op Krk zijn de ommuurde en gelijknamige stad Krk, het klein middeleeuwse plaatsje Vrbnik (gelegen op een klif), de Marina van Punat, het badplaatsje Malinska.

In de gezellige tavernes van Vrbnik kun je de lokale wijn gaan proeven, de Vrbnička zlahtina wijn, een droge witte wijn gemaakt van een druivensoort welke alleen in de wijngaarden van Vrbnik groeit.

Vanuit Punat kun je met de boot (een boottochtje van 10 minuten) het kleine eiland Košljun met haar klooster bezoeken.

En natuurlijk kun je ook naar het strand gaan, het meest bekende strand van het eiland is het Vela Plaža kiezelstrand in Baška.
Las Perlas kan een leuke wijntoer voor jullie organiseren. Een panoramische privé boottour is inbegrepen!

Dag 9 – 10 Rabac

We verlaten het schiereiland Krk en reizen via de kustlijn richting vakantieoord Rabac. Dit voormalige vissersstadje met haven bevind zich aan een prachtige baai, omgeven door beboste hellingen, rotsplateaus en kiezelstranden.
Hier profiteren we van de voordelen van een moderne kustplaats met stranden, cafés, restaurants en bruisend nachtleven én de nabijheid van het sfeervolle middeleeuwse heuveldorpje Labin.
Na een dag bewonderen van barokke architectuur, informatie winnen over het voormalige mijnwerkersverleden, vergapen aan kunstgalerijen en gewoon slenteren door de kronkelende steegjes van Labin, heb je binnen enkele minuten een verfrissende duik in de heldere zee bij Rabac te pakken.

In deze omgeving zit je als actieveling ook goed. Je kunt er uitstekend zeilen, duiken en waterskiën, maar er kan ook prima gewandeld en gefietst worden. 
Je kunt zelfs van Rabac naar Labin wandelen via het 4 kilometer lange pad.

In de zomer is Rabac het toneel voor diverse evenementen als muziekfestivals, concerten, theatervoorstellingen en speciale streekmarkten.

Vertrek vanuit Pula, Kroatië

Dag 11 Vertrek

Helaas, de reis is afgelopen! Naar het vliegveld van Pula waar de terugvlucht onverbiddelijk naar huis vertrekt. 

Reisschema

Dag 1           Aankomst in Pula

Dag 2           Rovinj

Dag 3           Rovinj – Motovun (50 km; circa 1 uur rijden)

Dag 4           Motovun

Dag 5           Motovun - Opatija (65 km; circa 1 uur rijden)

Dag 6           Opatija

Dag 7           Opatija – Krk (65 km; ruim 1 uur rijden)

Dag 8           Krk (65 km; ruim 1 uur rijden)

Dag 9           Krk

Dag 10         Krk – Rabac (115 km; circa 2 uur rijden)

Dag 11         Rabac - luchthaven Pula (45 km; circa 1 uur rijden)

Heb je vragen? Ons team staat voor je klaar!

Stuur ons een email of via het formulier kun je gemakkelijk en snel contact met ons opnemen.
We proberen je vraag zo snel mogelijk te beantwoorden.