
De Flavours of Griekenland Duo Rondreis
Verwonder jezelf over de imponerende high-lights van het Griekse vasteland
Breng een ode aan de oude wijze Grieken
De Flavours of Griekenland Duo rondreis is een ode aan de oude Grieken en alle vreugdevolle vakantievierders. In twee weken tijd bezoek je de eeuwenoude klassieke bouwwerken van Griekenland welke volgens goed Grieks gebruik altijd omgeven zijn door een zweem van mysterie.
Ontrafel het geheim van het Orakel van Delphi, ontdek hoe de rotsen van Meteora aan haar bijzondere uiterlijk komen en aanschouw de plek waar de Olympische vlam ontstoken wordt. Daarnaast is ook aan ontspanning gedacht met een bezoek aan de mooiste stranden van het hemelse Ionische eiland Lefkas. Na een aantal dagen van strand naar baai naar terras en weer terug, is het tijd voor de leukste en meest indrukwekkende steden van de Peloponnesos, Monemvasia en Nafplio.
Bezoek en verblijf op goddeliijke plaatsen
Vanaf dag één zul je merken dat in Griekenland bijna alles vanzelf gaat, zichzelf wijst en wordt verzacht door de vriendelijke woorden van de Griek. Deze Griekse reis brengt je op goddelijke plaatsen, letterlijk én figuurlijk. Tijdens deze twee weken worden tal van unieke meesterwerken gecombineerd met zon en verwondering.
Met overnachtingen in de fijnste adresjes, zo authentiek, kleinschalig, goed gelegen en vooral afgestemd op jullie reiswensen, ben je gewapend met een buitengewoon 15-daags vakantieplan. Genieten in Griekenland, het was nog nooit zo gemakkelijk.
- Het orakel van Delphi
- De natuurlijke bergpilaren en kloosters van Meteora
- De wonderschone baaien op Lefkada
- Het beeld van Zeus te Olympia
- Burchtstad Monemvasia
- Griekenland met Italiaans sfeertje in Nafplio
- Het amfitheater van Epidaurus
Dagprogramma

Dag 1-3 omgeving Delphi
Een kleine drieënhalf uur vliegen verder zit de vakantiestemming er al helemaal goed in en krijg je een zweem van de hoofdstad Athene mee. Je wisselt van vervoersmiddel en trapt het gas van je blikken monster even goed in. Samen maak je je op voor de Griekse wegen en zet je koers naar het door mysterie omgeven Delphi.
We richten onze pijlen op Galaxidi of Arachova. Het zijn beide uitermate geschikte uitvalsbasissen voor een bezoek aan Delphi gebleken.
Galaxidi is een lieflijk havenplaatsje waar een knusse, kleinschalige B&B door een familie wordt gerund. Zet je tien stappen in de richting van het water dan openbaart zich een boulevard vol geblokte tafellakens zij aan zij met de bootjes die gemoedelijk in de haven liggen te dobberen.
Het is bergdorpje Arachova waar je getrakteerd wordt op heuvelachtige panorama´s en waar een rustieke sfeer hangt.
Je bent hier onbetwist voor Delphi. De plek waar volgens het Griekse volk van de achtste eeuw het centrum van de wereld lag. De archeologische vindplaats is magisch op de hellingen van de Parnassos berg gebouwd. Ook dat is Griekenland ten voeten uit; niet alleen een formidabele archeologische vindplaats, maar tevens ondergedompeld in een spectaculaire setting.
Het hoogtepunt van je bezoek is natuurlijk het Orakel van Delphi, het meest bezochte Orakel uit de oudheid. Hier communiceerde de ´Pythia´, een soort priesteres, met de Goden. Zij wist je de antwoorden op belangrijke levensvragen te geven. Zij deed dit vanaf de Tempel van Apollo. Vroeger was deze plaats omgeven met duizenden monumenten, beelden en andere schatten die de bedevaartganger hier voor meer duidelijkheid over hun toekomst brachten.

Dag 3-5 Meteora
Geen mythes of sagen tijdens je bezoek aan Meteora. Dit is een wonder der natuur. Op de plaats waar je nu staat was vroeger een binnenzee. Dankzij de kracht van het water zijn deze unieke rotspilaren ontstaan.
Nog unieker is dat bovenop de rotspilaren in de 9e eeuw kloosters werden gebouwd. Gevlucht vanuit Noord-Griekenland om te ontsnappen aan de Turkse bezetting hebben de monniken hun schuilplaatsen hogerop gezocht. In de hoogtijdagen stonden er 24 juweeltjes van kloosters op de pilaren. Hier zijn er nu nog 6 van over.
Indrukwekkend om je te realiseren dat deze kloosters handmatig en zonder lift of kraan verwezenlijkt zijn. Waar de monniken zelf een touwladder gebruikten, leiden nu stenen trappen je naar de ingang van de imposante kloosters welke te bezoeken zijn. Vergezeld van boeiende musea mag je ook in iedere kamer ronddolen. Meteora is een bijzondere creatie van het samenspel tussen mens en natuur geworden.
Wil je meer weten over deze unieke creaties en houd je ervan om buiten de gebaande paden te gaan, boek dan bij ons de interessante wandeltocht met gids. Je bezoekt ruïnes van reeds vervallen kloosters en een verborgen klooster terwijl je van het prachtige uitzicht en een frisse wandeling geniet.
Onderaan de zuilen van Meteora gaan de unieke rotsformaties verder. Aan de voet hiervan is je leuke, vrolijke onderkomen gelegen, zodat je ook tijdens je diner, van achter je glaasje raki of vanuit je kamer nog kunt genieten van een sensationeel panorama.

Dag 5-8 Lefkada
In het leven zijn er meerdere grote liefdes mogelijk. Twijfel je hier nog over, bezoek dan Lefkada. Het strand van Porto Katisiki is opgedoken in top 10 lijsten van mooiste stranden ter wereld. Maar Lefkada heeft meer pareltjes aan het water, van stil en verlaten tot gezellig en trendy.
Het eiland heeft ontzettend veel te bieden met een opsomming die haast representatief is voor een heel continent. Ze is bergachtig en groen, omlijst door de fonkelende zee, heeft watervallen, zoutpannen, bossen en eindeloos mooie stranden. Bezoek prachtige stadjes, gezellige badplaatsen, knusse vissers- of schattige bergdorpen.
De woeste westkust kenmerkt zich door hoge steile kliffen en brengt ons de mooiste baaien. De oostkust is toeristisch en veel groener met als middelpunt het gezellige Nidri. De lange zandstranden aan deze kust dagen je uit om net zo lang op het strand te blijven zitten totdat je de laatste bent. Leuk is om een boottochtje langs het eiland Scorpios te maken, waar de schatrijke Griekse redersfamilie Onassis gewoond heeft.
Lefkada-stad is één en al gezelligheid, smalle straatjes, een zwierende boulevard en tjokvol energie. Het plein van Lefkada-stad is echt zo´n plein dat omarmd wordt door kwalitatief verrassend goede restaurants. En ben je meer geïnteresseerd in de huidige belichaming van de Griekse god, dan hoef je hier alleen maar neer te strijken en voor je uit te staren. Wijntijd! Hier hou je het wel even vol, hier kun je goed eten, drinken én gluren.

Dag 8-10 Olympia
De Grieken zijn verantwoordelijk voor twee van de zeven klassieke wereldwonderen. Eén ervan is het metershoge beeld van Zeus te Olympia. Het was hier waar de eerste Olympische Spelen werden gehouden ter ere van deze god.
Je bent hier natuurlijk om een sprintje te trekken op de hardloopbaan. Treedt letterlijk in de voetsporen van waar de Olympische Spelen zijn begonnen. Om dit te eren wordt nog steeds de Olympische vlam hier ontstoken.
Het nieuwe stadje Olympia is vrij toeristisch. Ons advies zou zijn om te gaan voor ons landelijke adresje, te bereiken door 10 minuten landinwaarts te rijden, bepaald geen straf door de bergen. Dit prachtige panorama raakt tijdens je verblijf hier niet meer uit het zicht en dineren doe je onder de sterrenhemel.
De volgende dag heb je voldoende tijd voor een bezoekje aan de archeologische vondsten van Olympia. Struin langs ruïnes van het eerste stadion ter wereld, het voormalig gymnasium, trainingsveld, resterende zuilen en overige tempelruïnes.
Wil je graag nog een paar dagen strand toevoegen aan je rondreis, denk dan aan de regio Messinië, op zo´n twee uur rijden zuidelijk gelegen. Hier vind je de mooiste en langste zandstranden van de Peloponnesos. Tel daar een fijne boulevard met traditionele tavernes bij op en je blijft hier gewoon zitten totdat de volgende maaltijd zich weer aandient.

Dag 10-12 Monemvasia
Als de oude Grieken je nog niet verrast hebben, dan gebeurt het vandaag wel! De stad Monemvasia is gelegen op een schiereiland. De metersdikke toegangspoort is de enige ingang tot de stad. De vroegere oude stad is hoger gelegen en te bezoeken middels een aardige klim. Maar het tegenwoordige speelt zich beneden af, tussen de muren en paden die bezaaid zijn met kinderkopjes.
Middeleeuwen anno 2000. En je voelt je vast gelijk zoals wij ons ook altijd in deze stad voelen: op je plek. Vraag je hier naar de weg, dan lopen ze met je mee. Vraag je een ober naar het beste restaurant, dan zal hij eerlijk zeggen dat dit bij de buurman is waar je onder een dak van bladeren neer kan strijken. Ondanks dat de stad bijna geen vaste inwoners meer kent, heerst hier nog steeds een Middeleeuwse sfeer.
Slapen doe je tevens in mooie natuurstenen panden met balkenplafonds, donkerhouten meubelen en een rustieke inrichting. De eigenaren van je guesthouse schrijven gastvrijheid met een hoofdletter. En het leukst vonden wij hun evenzo Middeleeuwse oplossing voor het vervoeren van je koffers: aan de toegangspoort staan ´dragers´ die met een steekkar je koffers vervoeren.
Het schouwspel van Monemvasia duurt de hele dag en nacht, maar de fijnste uurtjes zijn wanneer de meeste toeristen uit de stad vertrokken zijn. Vanuit het kleine kafenion wandel je naar één van de vele uitkijkpunten en op iedere hoek van dit culturele wonder kijk je je ogen uit, wat een goed bewaard stukje kunst! Het moge duidelijk zijn: Monemvasia is en blijft een bijzondere ervaring.

Dag 12-15 Nafplio
Op een dikke meter van de haven staat een vierkanten houten tafeltje waaraan 2 blauwe houten stoeltjes staan. De 2 zilveren klemmetjes houden het eenvoudig witte tafelkleed dat in een ruit over de tafel is gedrapeerd vast. Aan de hand van plaatjes op de menukaart probeer je bij de ober je lunch te bestellen. En dan wordt de tafel helemaal vol gezet met de állerlekkerste Griekse eerlijke maaltijd, vergezeld van een ijskoude Mythos. Dit overkwam ons in Nafplio, dit is wat Griekenland heerlijk en simpel maakt, dit is verwondering met hoofdletters geschreven. Daarnaast is Nafplio één van de leukste steden op het schiereiland van de Peloponnesos.
Nafplio is een Italiaans aandoend stadje en ligt in de luwte van het Venetiaanse kasteel. Verfijnde pastelkleurige huizen, charmante pleinen en elegante straten, tal van leuke barretjes en opvallend veel glimlachende voorbijgangers.Vanuit Nafplio liggen uitstapjes voor de hand, zo kun je een bezoekje brengen aan het amfitheater Epidaurus, in de Myceense beschaving duiken of naar het wijngebied van Nemea afreizen.
Maar struin vooral in Nafplio zelf langs de vele uithoeken, forten en het oogstrelende plein. Met onze lange lijst aan de leukste barretjes voor cocktails, wijn of een authentieke ouzerie, vermaak je je tot in de late (of vroege) uurtjes wel.

Afsluiting
Alsof het allemaal niet op kan qua schoonheid, oudheid en romantiek! Deze Griekse reis brengt je op goddelijke plaatsen, letterlijk en figuurlijk. Wonderen der natuur worden afgewisseld met de meest mooie menselijke creaties die vroegere generaties ons geschonken hebben.
Helemaal in de geest van deze tijd, leef je om herinneringen te sparen en geen spullen. Daarmee doe je met deze rondreis alle eer aan. Bekend en onbekend Griekenland staan garant voor twee weken verwondering.
Niet voor niets is er een woord geboren voor mensen die verzot zijn op Griekenland. De Griekofiel, de echte Griekenland liefhebber. En na deze reis zijn er weer twee geboren!
Dag 1 Aankomst vliegveld Athene - omgeving Delphi (220 km; 2,5 uur rijden)
Dag 2 Omgeving Delphi
Dag 3 Omgeving Delphi - Meteora (390 km; 4 uur rijden)
Dag 4 Meteora
Dag 5 Meteora - Lefkada (380 km; 4,5 uur rijden)
Dag 6 Lefkada
Dag 7 Lefkada
Dag 8 Lefkada - Olympia (250km; 3,5 uur rijden)
Dag 9 Olympia
Dag 10 Olympia - Monemvasia (265 km; 3,5 uur rijden)
Dag 11 Monemvasia
Dag 12 Monemvasia - Nafplio (200 km; 3 uur rijden)
Dag 13 Nafplio
Dag 14 Nafplio
Dag 15 Nafplio – Athene (vlucht huiswaarts, 150km; 2 uur rijden)
Voorbeelden van accommodaties

Mira Mare
Het stadje Galaxidi ademt rust, elegantie en is heel gracieus. Miramare is gelegen in een straatje net achter de gezellige haven waar vele zeiljachten aanmeren. Hier vinden we ook vele tavernes en kafenions en zo adem je om de hoek van je verblijf gelijk het ontspannen sfeertje van de boulevard.
Het is een innemend, zachtgeel pand met lavendelblauwe luiken. Het schattige huis heeft 5 studio´s met kitchenette, zitruimte en balkonnetjes.

Nostos Hotel
Galaxidi bezit veel redershuizen omdat dit stadje vroeger het tweede scheepvaartcentrum van het land was. Nostos Hotel valt binnen dit perspectief te plaatsen; het was vroeger eigendom van een kapitein. Het is een statig okergeel pand met witte ornamentjes en een imposant hekwerk.
Nostos Hotel is erg romantisch ingericht. In alle kamers komt zacht kleurgebruik terug, een paar zoete kleuren sieren de muren en lieflijke bloemetjesgordijnen springen in het oog. Mooie antiquiteiten bevinden zich in de kamers en fresco´s verfraaien de plafonds van de eerste verdieping.

Ellinon Thea Arachova
Zoals de naam Ellinon Thea Arachova al doet vermoeden ligt deze uitvalsbasis voor Delphi in Arachova. In deze regio is men voornamelijk op wintersporters georiënteerd. Op enkele winkels met skispullen en warme mutsen na, merk je hier weinig van en is het een goed alternatief voor het onaantrekkelijke ´nieuwe´ Delphi.

Doupiani House
Kastraki is een rustigere uitvalsbasis voor wie Meteora wil bezoeken. De rit alleen al naar Doupiani House is erg indrukwekkend. Eenmaal aangekomen wordt je onthaald met een prachtige tuin die altijd vol in bloei staat. Gezellige bistro setjes staan opgesteld. Het traditionele pand van Doupiani House ziet er uitnodigend uit!
De lounge waar ook de receptie in gevestigd is, is ontzettend stijlvol ingericht. Stralend middelpunt is de fijne bruine kroegbar. Andere blikvanger zijn de bruine leren zetels waar je van een drankje uit de bar kunt genieten. Zit je liever om de open haard, is dat bij Doupiani House ook geen enkel probleem.

Bacchus
Bacchus is de god van de wijn. En dat is dan ook gelijk het voornaamste uitganspunt van een verblijf alhier: wijn en spijs. Na een dagje slenteren op de archeologische site van Olympia, zit je hier heerlijk te dineren met een prachtig uitzicht. De Bacchus taverna is één van de beste in deze regio.
Bacchus is gesitueerd in een stenen gebouw, met prachtig versierde veranda; mooie klimplanten en gezellige lantaarntjes en lampjes. Het geheel oogt erg vriendelijk. En het uitzicht op de omgeving is fenomenaal.

Guesthouse Kellia
Het reizen in Monemvasia behoeft enige uitleg: het stadje is bezaaid met kasseien en kent vele trappetjes en hoogteverschillen. Auto´s en fietsen zijn hier dan ook niet te vinden. Omdat het toch zo´n 10 minuten lopen is vanaf de toegangspoort tot aan het Guesthouse, adviseren we voor het vervoer van je koffer gebruik te maken van ´dragers´ welke bij de toegangspoort staan te wachten. Want in een Middeleeuws stadje, wordt nog gehandeld volgens die tijdsgeest.
Accommodaties binnen de oude vestingstad van Monemvasia zijn vaak niet modern vanwege de restricties die aan verbouwingen verbonden zijn. De accommodaties van Monemvasia zijn dan ook vooral eenvoudig, charmant en authentiek!

Moni Emvasis Luxury Suites
Daar waar de meeste accommodatie in Monemvasia eenvoudig en ruraal is, vormt Moni Emvasis een uitzondering. Steekwoorden zijn hier: luxe, Italiaans design en exclusiviteit.
Er zijn maar 3 suites te vergeven: een junior suite, een deluxe suite en een ´moni emvasis suite´. Ze zijn allen ingericht met prachtige meubelen welke knap op elkaar zijn afgestemd. Lederen fauteuils en mooie klassieke stoelen dragen bij aan de gezelligheid. De bedden zijn opgemaakt met prachtige spreien en matchende kussens in mooie prints.

Kinsterna Hotel
Kinsterna Hotel is een prachtig groot domein te midden van haar eigen wijnvelden. Het unieke gebouw uit de 17e eeuw heeft vele invloeden en functies gehad, maar was bovenal eeuwenlang zelfvoorzienend.
Het voortzetten van deze traditie en daarmee oude ambachten zoals het maken van wijn, is dan ook één van hun pijlers. Daarnaast komt de filosofie van duurzaamheid en zelfvoorziening onder meer terug in bijvoorbeeld het zwembad dat gevuld is met lokaal bronwater. De lokale keuken wordt gestimuleerd en er wordt naast de eigen moes- en kruidentuinen zoveel mogelijk gebruik gemaakt van lokale producenten.

Amymone & Adiandi
Zoals de naam al doet vermoeden bestaat deze accommodatie uit twee gebouwen, welke op steenworp van elkaar zijn gelegen. Zowel guesthouse Amymone als Adiandi boetiekhotel zijn beide goed voor 7 kamers.
Het kamp van Adiandi heeft de taak van receptie alsmede het verzorgen van het ontbijt op zich genomen. De ontbijtzaal op de benedenverdieping is voorzien van grote ramen die uitkijken op het eerste publiek dat iedere ochtend de straten alweer vult. Ontbijten is mogelijk tot 12 uur! Gedurende de dag is in deze ruimte een koffiebarretje gevestigd.

3 Sixty Hotel & Suites
Een vier sterren accommodatie ten voeten uit! 3 Sixty Hotel & Suites is gelegen in een statig pand in hartje Nafplio! Het is onderdeel van een grotere keten welke boetiekhotels runt, dus ze kennen het klappen van de zweep. Wij vinden 3 Sixty de beste uit de serie!
Het pand van 3 Sixty stamt uit de 19e eeuw en deze grandeur straalt het dan ook uit, zowel van binnen als van buiten. Moderne kleuren worden afgewisseld met warme materialen en een hele kleine knipoog naar popart. Een zeldzame combinatie die zich erg knap ontvouwd heeft.

Opora Country Living
Bij aankomst in Opora Country Living hadden we op het eerste gezicht wel even iets anders verwacht. De entree verraadt namelijk niets van wat zich erachter schuil houdt! Eenmaal binnen de poorten van de 30 hectare tellende boerderij en je wordt overspoeld met sfeer.
Het domein bestaat uit een aantal gebouwen omringd door olijf- en fruitbomen. In het hoofdgebouw zijn 2 kamers gesitueerd. Daarnaast zijn er 4 residences welke meer privacy bieden. Van deze 4 individuele landhuizen zijn er twee geschikt voor een familie (één voor 4 en één voor 6 personen). De inrichting is in moderne landelijke stijl; prachtig robuust.
Voorbeelden van excursies
Van de gebaande paden wandeltocht
Omdat er veel meer te zien is dan de 6 bekende kloosters!
Wandel over verborgen paden en treedt in de voetstappen van de eerste monniken die hier meer dan 15 eeuwen geleden arriveerden. Je wandelt langs ruïnes van kloosters en bezoekt het verborgen klooster Ypapanti, terwijl de gids je de geschiedenis uitlegt. Geniet van de beste uitzichten en leer de legendes achter iedere plaats.
Daarnaast bezoek je nog één van de 6 toeristische(re) kloosters (is afhankelijk van de dag van de week).
Je wordt opgehaald en teruggebracht bij je hotel.
Zo kun je in de middag eventueel op eigen gelegenheid nog een klooster bezoeken.
Prijzen zijn exclusief de toegang tot één van de kloosters.
Privé tour is mogelijk tegen een toeslag.
Food & wine tour
Je gaat sowieso rond naar huis na deze trip! Duik in de lokale smaken, geschiedenis en eetcultuur van Meteora.
Deze tour trapt af met een wandeling in Kalabaka en middels een busje wordt je naar delicatessenzaken, (zuivel-) winkels, restaurants, taartenbakkers en een wijnmakerij gebracht. Proef spinazietaart, bougatsa (ja, een Griekse specialiteit!), Griekse yoghurt, champignon, kaas en worst en natuurlijk lokale wijnlabels.
Vervoer: wandelen en per minibus.
Engelstalige tour in groepsverband.
Duur is ongeveer 5 uur. Start om 10 uur. .
Wijnproeverij Monemvasia
In het gebied dat bekend staat om de Malvasia wijnen, moet natuurlijk even geproefd worden waar deze faam vandaan komt! Vooral in de Middeleeuwen bereikte de wijnexport van Malvasia wijnen een hoogtepunt. Dankzij deze wijnboer is het weer mogelijk om -na 12 jaar studie- van de Malvasia wijnen te genieten. Ze bezitten 30 hectare wijnvelden en de jaarlijkse productie omvangt momenteel 250.000 flessen wijn.
Geniet mee van 5 verschillende wijntjes, inclusief de beroemde Monemvasia-Malvasia wijn!
De proef-locatie is op ca. 15 minuten rijden van Monemvasia gelegen.
Engelstalige tour.
Foodtour Nafplio
Een halve dag ga je op pad met een gids om zowel de mooiste plekjes van de oude stad te bekijken, alsook om verborgen culinaire schatten tegen te komen. Zo leer je iets over het erfgoed van Nafplio én de Griekse keuken.
Je doet een aantal shops aan om kaasjes en wijn te proeven, koffie te drinken en een ijsje te eten. Want eten is in Griekenland een sociale gebeurtenis, dus wat is er leuker om er met een groep op uit.
Duur is ongeveer 3 uur. Start om 10 of om 17 uur.
Engelstalige tour.
Fietstocht Nafplio en omgeving
Je vertrekt vanuit de haven van Nafplio en vanaf dat moment laat je de kustlijn niet meer los. De tocht leidt ons langs de Akronafplio, de kerk Panagitsa tot aan Arvanitia beach. Met het Palamidi kasteel in je kielzog is het nog een stukje fietsen naar een volgend mooi strandje. Alhier is de perfecte pitstop gevonden. Even aansterken voor de weg terug!
Duur is ongeveer 2,5 uur.
Engelstalige tour.
De prijs van deze zonnige en afwisselende 15-daagse fly-drive Griekenland rondreis is (op basis van 2 personen):
vanaf € 1.650,- p.p. in de hoogseizoen maanden van april t/m oktober (prijs in overige maanden op aanvraag).
De prijzen zijn een indicatie en afhankelijk van de reisdata en beschikbaarheid van accommodaties.
Vraag ons vrijblijvend een offerte voor je op te stellen!
Neem contact met ons op, ook voor meer informatie of het bespreken van je gewenste aanpassingen!
- 14 Overnachtingen inclusief ontbijt.
- Autohuur categorie VW Polo of gelijkwaardig.
- Wandeltocht Meteora met gids.
- Foodtour Nafplio.
- Vluchten
- Overige maaltijden en drankjes.
- Entreegelden.
- Parkeergelden.
- Toeristenbelasting.
- Overige excursies.